No nyt on kova huhu – Manchester United haluaa yhden maailman lupaavimmista pelaajista tammikuussa!
Manchester Unitedia syytettiin kesän siirtoikkunan aikana siitä, että joukkue ei tehnyt tarpeeksi hyviä hankintoja.
Nyt seuran johto haluaa näyttää, että United on silti iso voima siirtomarkkinoilla. Sportskeeda raportoi, että United haluaa tammikuun aikana vahvistaa joukkuettaan Fulhamin teinisensaatiolla Ryan Sessegnonilla.
Sessegnon oli viime kaudella avainasemassa Fulhamin varmistaessa nousun Valioliigaan. 18-vuotias superlupaus paukutti Championshipissa 16 maalia ja kahdeksan maalisyöttöä.
Sessegnon on seurannut nuorella urallansa Gareth Balea, sillä hän aloitti uransa laitapuolustajana, mutta on myöhemmin siirtynyt tehokkaaksi laitahyökkääjäksi, joka osaa operoida kummalla puolella kenttää tahansa.
Fulhamin kultakimpale ei olisi kuitenkaan halpa pelaaja. 18-vuotias Sessegnon on yksi maailman lupaavimmista pelaajista, joten kaikkien aikojen siirtosumma englantilaisesta pelaajasta rikkoutuisi melko varmasti.
Lähde: Sportskeeda
LUE MYÖS:
- Liigan pudotuspelit alkavat – miten käy HIFK:n?
- Kotimaisen jalkapallon ensimmäinen pokaali ratkaistaan
- Nuori supertähti putsasi pöydän
- Jo aiemmin tehokkain, nyt nousua maalitilastossa – Patrick Kane laittaa jenkkien tilastoja uusiksi
- Taas uusi kunnianosoitus legendalle – sarjan paras valmentaja!
- Hiihdon maailmancup päättyy USA:ssa – Iivo Niskasta ei nähdä
- Supertähdet dominoivat pörssiä – kolme satasen miestä
- Viimein voiton makuun – kovanaamat ulos, voitto Japaniin
- Kotkat liitävät taas – palkintokorokesija!
- Kimi Antonelli kuittasi voiton Kiinassa