NBA-tähti hehkuttaa Suomen faneja

USA:n Anthony Davis oli vakuuttunut Suomen saamasta kannatuksesta MM-kisojen avausottelussa.
Otteluun oli saapunut yli 8000 suomalaiskannattajaa. Se vakuutti maailman suurimmassa koripalloliigassakin pelaavan Davisin.
– Suomella on mahtava faniryhmä. Juttelimmekin siitä vaihtopenkillä. He kannustivat joukkuettaan täydet 40 minuuttia. He auttavat joukkueen pitkälle, Davis totesi ottelun jälkeen.
Katsomossa Suomi vei voiton, mutta parketilla tuli pahasti kuonoon.
– Mahtava peli meiltä. Hyökkäyksessä teimme sitä mitä me teemme ja puolustuksessa olimme ihan ok. Kolmannella neljänneksellä rakoili hieman, mutta jos jatkossa puolustamme kuten toisella neljänneksellä, niin hyvä tulee, Davis viittaa Suomen tekemään kahteen pisteeseen.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä