NBA: Bostonin pudotuspelipaikka varmistui

NBA:n Itälohkon seitsemäntenä majaileva Boston Celtics varmisti pudotuspelipaikkansa maanantain ja tiistain välisenä yönä, kun Brooklyn hävisi kotonaan Chicagolle 86-113.
Brooklynilla on vielä mahdollisuus päästä pudotuspeleihin jos se nousee kahdeksantena olevan Indianan ohi. Myös Miami säilytti pienehköt saumansa selvitä jatkopeleihin kaatamalla Orlandon lukemin 100-93.
Lännessä tilanne on vielä tiukempi, sillä kahdeksannesta sijasta kamppailevat New Orleans ja Oklahoma City ovat tasoissa. Maanantaina New Orleans haki Minnesotalta 100–88-vierasvoiton. Russell Westbrook puolestaan kirjautti 36 pistettä ja 11 levypalloa, kun Oklahoma City löi Portlandin 101–90.
Päätöskierroksella Oklahoma Cityn täytyy voittaa Minnesota ja toivoa New Orleansin tappiota San Antoniolle.
NBA:
Charlotte–Houston 90–100, Cleveland–Detroit 109–97, Philadelphia–Milwaukee 97–107, Atlanta–New York 108–112, Brooklyn–Chicago 86–113, Miami–Orlando 100–93, Minnesota–New Orleans 88–100, Oklahoma City–Portland 101–90, Utah–Dallas 109–92, Sacramento–LA Lakers 102–92, Golden State–Memphis 111–107, LA Clippers–Denver 110–103.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä