Näin Joel Pohjanpalo kommentoi maaliaan – sujuvasti saksaksi
Kuva: Getty Images
Joel Pohjanpalon hämmästyttävä debyyttitahti jatkuu. Lauantaina uran ensimmäinen Bundesliiga-maali syntyi ensimmäisessä liigapelissä.
– Ei ole huono startti tehdä toisella kosketuksella maali, mutta nyt takaraivossa painaa tappio. Meidän pitää pystyä parempaan, Pohjanpalo totesi Bayer Leverkusenin kotisivujen videolla, sujuvasti saksaksi.
– Puolustuksessa teemme liikaa virheitä, niistä pitää päästä eroon. Tällaista laatuseuraa kuin Mönchengladbachia vastaan niistä rangaistaan. Hyökkäyksessä meidän on oltava vähän terävämpiä ja luotava enemmän paikkoja hyökkääjille.
Pohjanpalo totesi myös rakastavansa oloaan Leverkusenissa.
– Ja tietysti maali ilahduttaa, mutta nyt heti tappion jälkeen tuntuu tietysti paskalta. Ehkä tämän ajatteleminen ilostuttaa itseäni enemmän ensi viikolla.
LUE MYÖS:
- Suomalaiset muistelevat kaiholla – Kimin paalupaikalle
- Matias Maccelli tehoili, Miro Heiskanen loisti
- Pelaajat sen tietävät – tässä on kauden paras
- Ei tällä kertaa yllätyksiä – Olli Hiidensalo ampui nollat, mutta ladulla tökki
- Valtiaan ylivoima katkesi – vietiin sairaalaan
- Jacob Friisin luuta lakaisi taas – kolme konkaria jäi kotiin
- Uskomatonta, mutta totta – 82 pistettä yhdessä ottelussa!
- Lentopallolegendan pelaajaura päättyy – siirtyy tiskin toiselle puolelle
- Iivo Niskanen sanoi ”ei” Oslolle
- Mäkihypyn valmennus vaihtuu – Igor Medved sai mennä