Mestarivalmentaja Luis Enrique kahden lontoolaisjätin kiikarissa – mieluummin Arsenal?
Kuva: Getty Images
Barcelonaa kolme edelliskautta luotsannut Luis Enrique viettää sapattivuotta ja nousee säännöllisesti esiin huippuseurojen tulevaa kautta spekuloitaessa.
Enrique on valmis palaamaan valmennustöihin ja ainakin tällä hetkellä tiukimmin miehen perässä ovat lontoolaiset suurseurat Chelsea ja Arsenal. Sunday Starin mukaan Enrique on Chelsean listalla kärjessä, mikäli Antonio Conte ei Stamford Bridgella jatka.
Lehden mukaan Enrique ei kuitenkaan itse pidä Chelseaa ykkösvaihtoehtonaan, vaan seuraa ennemmin tarkasti minkä ratkaisun Arsenal tekee Arsene Wengerin jatkon suhteen. Tietojen mukaan Arsenal olisi Enriquelle mieluisampi vaihtoehto sen takia, että Chelsealla on maine varsin tuulisena paikkana managerien osalta.
LUE MYÖS:
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Antti Aalto lensi pisteille Falunissa
- Arsenal vankisti sarjajohtoaan Valioliigassa
- Suomen joukkue Rukan maailmancupin osakilpailuun nimetty
- Las Vegasin osakilpailussa skandaali – molemmt McLarenit hylättiin
- Lando Norris paalupaikalle Las Vegasissa
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Lukko jyräsi jatkoon CHL:ssä
- Oliver Kapanen pörssikärkeen
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Antti Aalto lensi pisteille Falunissa
- Arsenal vankisti sarjajohtoaan Valioliigassa
- Kroppa kunnossa! Kaisa Mäkäräinen uiskentelee bikineissä – katso kuvat
- Liiga ottaa käyttöön uuden sinisen kypärän jo perjantaina – Tätä se tarkoittaa!
- Marca: Herkkä Gerard Pique purskahti itkuun ottelun jälkeen – ”Tämä on ollut kauhein kokemukseni”
- Valmentaja paljasti: Manchester Unitedin kapteeni vaihtuu – ”Hän on lähdössä”
- Virtanen uskoo Norjan kaatuvan – ”pystymme voittamaan”
- 12 A-maaottelun mies tekee paluun Veikkausliigaan
- 35 maaottelumaalia, 35 vuotta – ALS-tauti vei hyökkääjän nuorena hautaan