Meksiko-vahti Ochoa: ”Urani paras peli!”
Kuva: Getty Images
Meksikon lukuisia huipputorjuntoja esittänyt Guillermo Ochoa on saanut joukkueeltaan valtaisaa ylistystä eilisen loistoesityksensä jälkeen.
Ochoa torjui lukuisia Brasilian tilanteita 0-0 päättyneessä ottelussa.
– Hän pelasti meidät. Annoimme kaikkemme ja tiesimme, että ottelusta tulisi hankala sanoi Meksikon puolustaja Rafa Marquez.
– Hän pelasi kuten arvelimmekin. Brasilialla oli paikkoja, mutta he eivät pystyneet tekemään maalia, kiitteli luotsi Miguel Herrera.
Ochoa ei ole itsekään peitellyt tyytyväisyyttään otteisiinsa.
– Tämä oli urani paras peli. Maailmanmestarin pitäminen nollilla ei ole helppoa. Olen tyytyväinen. Kenties torjunta, jonka tein päälläni oli niistä paras, arvioi Ochoa.
LUE MYÖS:
- Huippu-urheilua veloituksetta: Viaplay TV:n tammikuun kohokohdat huippufutiksesta snookeriin ja talvilajeista käsipalloon
- Niskaset parhaita suomalaisia Tour de Skillä
- Suomalaisten meno tahmeaa Tour de Skin avauksessa
- Manchester United voitti Valioliigan tapaninpäivän ottelun
- Suomen joukkueet Tour de Skille ja Keski-Euroopan mäkiviikolle nimetty
- Nuorille Leijonille synkkä ilmoitus MM-kisojen alla
- IS: NBA-fanit hämillään Lauri Markkasen käytöksestä
- Kihlattu valmentajana ladulla ja elämässä: Vilma Ryytyn salaisuus huipulle nousuun paljastui
- Jukka Jalonen paljasti MTV:lle – tekemässä lähtöä Italian peräsimestä
- Joulunajan huippu-urheilukattaus Viaplayssa: NHL:n ja Valioliigan huippumatsit, Tour de Ski & dartsin MM-kisat