Mario Balotelli purki MM-pettymyksen hermosauhuihin

Kuva: Getty Images
Italian tie MM-lopputurnauksessa tyssäsi jo lohkovaiheeseen ja pelaajat suuntasivat Brasiliasta lomanviettoon – niin myös otsikoissa tasaisesti viihtyvä hyökkääjä Mario Balotelli.
Balotelli lomailee kihlattunsa Fanny Negueshan kanssa Miamissa ja loma sinänsä vaikuttaa sujuvan rauhallisesti, mutta esikuvaa nuoremmille sukupolville Balotellista ei tunnu saavan tekemälläkään.
Balotellin lomakuvia on levinnyt laajalti ja pahennusta on herättänyt miehen tupakointi miamilaisen hotellin parvekkeella. Jotain kehitystä on kuitenkin tapahtunut, sillä Balotelli oli nyt ulkotiloissa. Viime vuonna Milan rätkäisi hyökkääjälle sakot tämän yritettyä tupakoida junassa.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa