Manchester United Bayern Münchenin tähden kintereillä – siirto jo kesällä?

Kolumbialainen James Rodriguez on löytänyt hienon vireen siirryttyään kesällä lainasopimuksella Real Madridista Bayern Müncheniin ja nyt miehen perässä ovat muutkin seurat Manchester United etunenässä.
Espanjalaislehti Don Balonin mukaan United on ollut jo yhteydessä Rodrigueziin mahdolliseen siirtoon liittyen. Aivan yksinkertainen kuvio siirto ei kuitenkaan olisi.
Kolumbialaisen lainasopimus ulottuu kesään 2019 saakka ja sopimuksessa on pykälä, jonka mukaan Bayern voi lunastaa pelaajan pysyvästi riveihinsä 42 miljoonalla eurolla. Tämä koko sopimus tulisi ensin purkaa ennen kuin siirto muualle on mahdollinen.
Bayern tuskin on kuitenkaan tähän halukas, vaan aikoo pitää kiinni Rodriguezista.
– Odotamme kaikessa rauhassa ja oikealla hetkellä, jonka ei missään nimessä tarvitse olla vuoden 2018 puolella, teemme päätöksemme. Optio ei vanhene, Bayern-pomo Karl-Heinz Rummenigge muistutti vastikään Klub-TV:ssä.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa