Liverpool kasvatti johtoaan

Liverpool repäisi lisää johtoa Valioliigassa, kun se kaatoi Southamptonin vieraskentällä. Ruben Amorimin debyytti Manchester Unitedin managerina päättyi tasapeliin.
Manchester City hävisi oman lauantain ottelunsa, joten Liverpoolilla oli iskun paikka kohdatessaan Southamptonin vieraissa. Kotijoukkue johti ottelua jo 2-1, mutta Liverpool nousi viimeisen 25 minuutin aikana 3-2-voittoon kahdella Mohamed Salahin maalila.
Liverpool repäisi samalla kahdeksan pisteen johdon Manchester Cityyn. Pool on pelannut hurjaa alkukautta voittaen 12 ottelustaan 10 ja hävinnyt vain yhden.
Amorim debytoi Manchester Unitedin penkin päässä, mutta avauspeli päättyi pettymykseen sen jäädessä 1-1-tasapeliin Ipswichia vastaan.
Viaplay esittää kaikki Valioliigan ottelut suorina lähetyksinä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin
- Ilves sai paikan Eurooppa-liigan karsinnoissa
- Aleksander Barkov voitti kaksi arvostettua palkintoa
- Oscar Piastri vankisti johtoaan MM-sarjassa
- Oscar Piastri paalulle
- Rallicross mukaan Viaplayn urheilutarjontaan
- Kasperi Kapanen sinetöi Edmontonin finaalipaikan
- Florida jyräsi finaaliin