Leverkusenin huippuvahti lopetti keskustelut jättiseuran kanssa – vaikuttaako se Lukas Hradeckyn siirtokuvioihin?
Kuva: Getty Images
Bayer Leverkusenin maalivahti Bernd Leno on lopettanut neuvottelut Italian Serie A -seuran Napolin kanssa. Hänen agenttinsa kertoi asiasta saksalaislehti Bildille.
Lenolla, 26, uskotaan olevan sopimuksessaan 25 miljoonan euron ulosostosumma. Pahvi ulottuu vuoteen 2020.
– Voin vahvistaa, että neuvotteluja oli Napolin kanssa, mutta lopetimme ne. Napoli ei ole vaihtoehto, Lenon agentti Uli Ferber kertoi Bildille.
Ferber sanoi, että muita vaihtoehtoja löytyy yhä. Bildin mukaan ainakin Arsenal ja Atletico Madrid ovat kiinnostuneita saksalaisen huippuvahdin Lenon palveluksista.
Jos Leno ei lähdekään Leverkusenista, se voi vaikuttaa Suomen jalkapallomaajoukkueen ykkösvahdin Lukas Hradeckyn suunnitelmiin ratkaisevasti. Eintracht Frankfurtia edustavasta Hradeckystä odotetaan Lenon korvaajaa. Suomalaisen sopimus Eintrachtin kanssa päättyy kesällä.
LUE MYÖS:
- UC: Ilves löysi melkoisen timantin – historiallinen pelaajasopimus vireillä!
- KSML: Suvi Minkkiseltä huima paljastus uransa jatkosta
- Antti Pennanen teki valintansa – Aleksander Barkoville yllättävä ketjutoveri!
- Buffalolta sähäkkä startti
- PSG vahva – Arsenalin finaalivastus selvisi
- KooKoo pysäytetty!
- Coloradon supertähdet vireessä
- Gnistanille suuri helpotus – voittotili auki
- Nokian KrP voiton päässä mestaruudesta
- Ampumahiihdossa jysähti! – Suvi Minkkisen valmentajasta kova uutinen
- Leijonille hirmuisia NHL-vahvistuksia – kuusi pelaajaa lähetettiin kotiin
- Jymysiirto! Liigan pistetykki loikkaa vihollisen leiriin – ”Hänellä on suuri Jokeri-sydän”
- 11-vuotias ihmepoika juoksi hurjan ME-ajan – oma isä jäi kyydistä kesken matkan
- JYP teki jättimäisen pelaajahankinnan – IL: ”Yksi kalleimmista…”