Leijona-floppi avautui Ylellä Suomen kansan odotuksista – MTV: Juhani ”Tami” Tamminen jyrähti

Heikosti MM-kisat aloittanut Juhamatti Aaltonen avautui Ylelle Leijonien kokemista odotuksista kahden tappiopelin jälkeen.
– Sehän on aina katastrofaalinen, jos häviää pari peliä. Emme pelaa teille täällä vaan ihan meille joukkueelle. Meidän ei tarvitse täällä ketään miellyttää. Taistelemme ja koetamme tehdä parhaamme, totesi HIFK-laituri Ylen mukaan.
C Moren MM-asiantuntija Juhani ”Tami” Tamminen kommentoi Aaltosen lausuntoa omaan värikkääseen tyyliinsä.
– Ajattelin vähän kokeneempana leijonana valaista Juhamatille, mistä tässä on kysymys, totesi Tamminen MTV:n verkkosivujen mukaan.
– Viestini veli Juhamatille on: arvosta näiden veljien työtä – jotka ovat luoneet tästä brändin – kanna sitä soihtua ylpeydellä ja lausuntojen sijasta heitä musta häkkiin.
Leijonien MM-kisat jatkuvat tänään keskiviikkona, kun joukkue kohtaa Slovenian.
Tässä linkki MTV:n juttuun.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon