Lehti: Real Madridin pelaajalle sataa sopimustarjouksia – kiinnostunut siirtymään vain yhteen seuraan
Kuva: Getty Images
Espanjan jalkapallomaajoukkueen pelaajaryhmään kuuluva Isco on ollut jo jonkin aikaa huhujen ympäröimänä. On väitetty, että Real Madridin seurapomo Florentino Perez haluaisi eroon keskikenttäpelaajasta kesällä.
25-vuotiaan Iscon haasteena Los Blancosissa on ollut vakiinnuttaa pelipaikka. Välillä hän pelaa, välillä ei. Tällä kaudella hän on aloittanut 18 sarjapelissä.
Espanjalaislehti Don Balonin mukaan Isco on kyllästynyt rooliinsa joukkueessa ja haluaa lähteä kesällä. Hänellä on lehden mukaan useita sopimustarjoksia pöydällä.
Manchester United, Manchester City ja Juventus ovat nimekkäimmät häneen liitetyt seurat. Isco ei kuitenkaan DB:n mukaan halua siirtyä yhteenkään niistä, vaan Valioliigan top4-sijoituksista loppukauden aikana taistelevaan Chelseaan.
Chelsea olisi tiettävästi valmis ostamaan Iscon, joka on kuullut joukkueesta paljon hyvää maanmiehensä Alvaro Moratan kautta, riveihinsä. Isco ja Morata tuntevat toisensa myös Real Madridista.
LUE MYÖS:
- Supertähdet dominoivat pörssiä – kolme satasen miestä
- Viimein voiton makuun – kovanaamat ulos, voitto Japaniin
- Kotkat liitävät taas – palkintokorokesija!
- Kimi Antonelli kuittasi voiton Kiinassa
- Norjalaiset ylivoimaisia kotiladullaan
- Suomalaiset muistelevat kaiholla – Kimin paalupaikalle
- Matias Maccelli tehoili, Miro Heiskanen loisti
- Pelaajat sen tietävät – tässä on kauden paras
- Ei tällä kertaa yllätyksiä – Olli Hiidensalo ampui nollat, mutta ladulla tökki
- Valtiaan ylivoima katkesi – vietiin sairaalaan