Lehti: Eilinen lainahankinta vain tilapäinen ratkaisu – tämä mies saapuu Liverpooliin kesällä
Kuva: Getty Images
Liverpool vahvisti eilen hankkineensa QPR:n Steven Caulkerin loppukauden mittaisella lainasopimuksella. Toppari pelasi alkukauden Southamptonissa mutta jäi vähäisille peliminuuteille joukkueessa.
Caulker jäänee Poolissakin vain lyhyen aikavälin ratkaisuksi, sillä brittilehti Mirrorin mukaan joukkueella on jo uusi topparihankinta valmiina ensi kesäksi.
Lehti kertoo, että Schalken 24-vuotias Joel Matip siirtyy Liverpooliin ensi kesänä vapailla papereilla miehen sopimuksen loppuessa. Saksassa kasvanut Kamerunin maajoukkuemies on Schalken kasvatti, joka on pelannut koko uransa samassa joukkueessa.
Matip on Liverpoolin Jürgen Kloppille tuttu mies, sillä saksalainen valmensi tunnetusti Schalken paikallisvastustajaa, Borussia Dortmundia, pitkään ennen saapumistaan Anfieldille.
LUE MYÖS:
- Mäkihypyn ja yhdistetyn joukkueet maailmancupeihin valittu
- Yllätysnimet parhaina suomalaisina Davosissa
- Jasmi Joensuu paras suomalainen sprintissä – miehet kaukana kärjestä
- Suomen parisprinttijoukkueet jäivät ilman palkintopallisijoja
- Viaplay esittää hiihdon maailmancupin Davosissa ja Tour de Skiin Toblachissa
- Viaplay tuo Itävallan FIS-kisat takaisin Suomen ruuduille – talviurheilun superkausi jatkuu
- Mikko Rantanen hurjassa vireessä
- Suomen joukkue Davosin maailmancupiin nimetty
- Lando Norris F1-mestari – Max Verstappenin kiri jäi vajaaksi
- Max Verstappen paalupaikalta F1-kauden päätökseen