Lähde: Huippuvireessä oleva laituri kieltäytyi siirrosta Barcelonaan – syy: Messi, Suarez ja Neymar liian hyviä
Kuva: Getty Images
Marco Reus on palannut rikkonaisen viime kauden jälkeen loistovireeseen Borussia Dortmundin paidassa.
Viime kaudella seitsemän maalia Saksan pääsarjassa iskenyt 26-vuotias vasen laitahyökkääjä on onnistunut tällä sesongilla tekemään peräti kahdeksan maalia 12 Bundesliiga-ottelussa.
Kesällä Reus oli siirtohuhujen kohteena, ja miestä vietiin huhuissa muun muassa Barcelonaan. Katalonialaislehti Sport väittääkin nyt, että mahdollisesta kaupasta todella keskusteltiin.
Lähteen mukaan kauppa ei kuitenkaan toteutunut, koska Reus ei uskonut saavansa tarpeeksi vastuuta joukkueessa, jolla on jo heittää kentälle Luis Suarez, Neymar ja Lionel Messi.
LUE MYÖS:
- Sydney Crosby ja kumppanit lomille – Flyers jysäytti yllätyksen
- Arsenal hankki etulyöntiaseman – finaalipaikka ratkaistaan Lontoossa
- MTV: Wilma Heltelä onnettomuudessa
- Jokerit painoi tiskiin supertähtihankinnan!
- Nooralotta Neziri: jymyratkaisu pöydällä!
- Suuri suru – KalPan entinen hyökkääjä kuoli äkillisesti
- Edmonton väisti luodin – sarja jatkuu
- Hyökkäyspelin juhlaa – käsittämätön välieräpeli
- Ristolaisen tehot eivät riittäneet – sarja venyy
- Finalistit selvillä – Tappara nousi kahdesta sillasta