”Kykenee pelaamaan kaikissa keskikentän rooleissa” – nousijajoukkue vahvistaa rivejään

Veikkausliigaan noussut AC Oulu on parin päivän aikana tiedottanut uusista vahvistuksista. Tiistaina seura kertoi, että joukkueen maalivahtiosastolle on hankittu Yann Fillion, kanadalaismaalivahti, joka on tuttu EIF:n riveistä.
Keskiviikkona kerrottiin, että joukkueen keskikentälle hankittiin espanjalaispelaaja Diego Diz.
– Kokenut Diz kykenee pelaamaan kaikissa keskikentän rooleissa ja sen lisäksi myös laiturina. Hän on hyvä ohittamaan ja nopea pallon kanssa, joten antaa joukkueellemme murtautumisvaiheeseen erilaisen uhan, AC Oulun päävalmentaja Jyrki Ahola kertoi seuran verkkosivuilla.
Diz on innoissaan uudesta haasteesta.
– En malta odottaa sarjan alkua ja sitä, että pääsemme nauttimaan peleistä yhdessä, Diego Diz sanoi AC Oulun sivuilla.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Ryder Cupin joukkueet valittu
- Liverpool kaatoi Arsenalin huippukamppailussa
- Oscar Piastri vankisti voitolla MM-johtoaan
- McLarenit eturivistä Alankomaiden osakilpailuun
- McLarenit palasivat radoille vahvimmin
- KuPS Konferenssiliigan liigavaiheeseen
- Lisää suomalaisedustusta eurocupeihin
- Valtteri Bottaksen F1-pesti varmistui
- Liverpool puristi tärkeän voiton
- Manchester United jatkaa voitoitta