Kolumbia ei mieti Luis Suarezia – ”Kunnioitamme Uruguayta”

Kolumbian päävalmentaja José Pekerman vakuuttaa, ettei hänen joukkueensa valmistautumiseen lauantain neljännesvälierään Uruguayta vastaan ole vaikuttanut episodi vastustajan tähtipelaaja Luis Suarezin ympärillä.
Pekerman myöntää, että Suarezin pelikielto on isku Uruguaylle.
– On aina vaikea menettää tärkeitä pelaajia, mutta pitää vain katsoa eteenpäin. Kun tuollaista tapahtuu, pitää vain nostaa pää pystyyn ja jatkaa, Pekerman pyöritteli lehdistötilaisuudessa.
– Kunnioituksemme Uruguayta kohtaan on todella suuri, pelaa joukkue Suarezin kanssa tai ilman häntä.
Pekerman painottaa Uruguayn vahvuutta nimenomaan joukkueena, ei yksilöinä.
– Joukkue tekee pahuksen kovasti töitä, on ollut pitkään yhdessä ja pelaajat tuntevat toisensa hyvin. Se on yhtenäinen joukkue, joka uskoo omaan tyyliinsä ja aina myös voittoon.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä
- CHL:ssä toinen peliviikko edessä
- Ryder Cupin joukkueet valittu
- Liverpool kaatoi Arsenalin huippukamppailussa