Koko kolmikko kiinnitettynä – Liverpoolin tähtipelaajan jatkosopimus syntymässä

Liverpool pelasi viime kaudella upean kauden, joka kuitenkin päättyi pettymykseen Mestarien liigan finaalissa. Erityisesti kolmikko Sadio Mane – Roberto Firmino – Mohamed Salah oli varmasti viime kauden paras hyökkäyskolmikko koko Euroopassa.
Kaksikosta Firmino ja Salah ovat jo solmineet jatkosopimukset, mutta Sadio Manen jatko seurassa on aiheuttanut harmaita hiuksia joillekin Liverpoolin kannattajille. Senegalilainen ei ole vielä solminut jatkosopimusta, ja mies on linkattu säännöllisesti Real Madridiin.
Nyt Liverpoolin kannattajat voivat huokaista helpotuksesta, sillä raporttien mukaan Mane on solmimassa uutta viiden vuoden jatkosopimusta Liverpoolin kanssa. Seura luovutti muutama päivä aikaisemmin Manelle Philippe Coutinhon jättämän pelinumeron 10, joka voi olla tärkeä apu sopimusneuvotteluissa.
Sadio Mané is set to follow Mo Salah and Roberto Firmino by signing a new 5-year contract at Liverpool. (Source: @MelissaReddy_)
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Oliver Kapanen avasi maalitilinsä NHL:ssä
- NHL-kausi käynnistyi – heti suomalaisosumia
- CHL:ssä vielä 14 pudotuspelipaikkaa auki
- George Russell voittoon Singaporessa – McLaren varmisti merkkimestaruuden
- George Russell paalulle Singaporessa
- Teemu Pukki debytoi Viaplayn studiossa
- KuPS aloitti Konferenssiliigan tasapelillä
- NHL alkaa ensi viikolla – kaikki maailman parhaasta kiekkoliigasta vain Viaplayssa
- Viaplaylla kova kattaus KuPS:n Konferenssiliigan avaukseen
- Arsenal voittoon