Kimi Räikköseltä piikki Ferrarin presidentille: ”On helppo sanoa jälkikäteen, mitä olisi pitänyt tehdä”
Kuva: Getty Images
Ferrarin presidentti Sergio Marchionne on kritisoinut tiimiään ja vaatinut heiltä julkisesti voittoja. Jäämies Kimi Räikkönen heittää pientä piikkiä presidenttinsä suuntaan.
– Totta kai pyrimme aina miellyttämään fanejamme ja presidenttiämme. Mutta on aina helppoa sanoa jälkikäteen, mitä olisi pitänyt tehdä toisin, faktat näkyvät tuloksista, Räikkönen sanoo Crash.netin mukaan.
– Ilman muuta pyrimme koko ajan tekemään asiat paremmin, se on ihan selvä asia. Ja kyllä me tiedämme, mistä on kiikastanut. On selvää, että jokainen tässä tiimissä tekee kaikkensa, että nousimme jälleen ykköstiimiksi, Räikkönen kertoo.
LUE MYÖS:
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle
- Carolina finaaliin – Montreal lomille
- Ranskan avoimiin uusi valtias
- Leijonat finaalijahtiin lauantaina
- Argentiinalaiset huokaisivat helpotuksesta
- Uskomaton Norja neljän sakkiin
- Leijonat vakuuttavasti välieriin
- Carolina matkalla finaaleihin – Montreal vailla mahdollisuuksia