Kauden ensimmäinen hattutemppu: ”Kova duuni tuotti tulosta”

Interin konkarihyökkääjä Timo Furuholm vastasi Veikkausliigakauden ensimmäisestä hattutempusta. 70 maalin hienon Veikkausliigarajan samalla ylittänyt Furuholm teki kolme maalia, kun Ilveksen alakerta laitettiin silpuksi lauantain ottelussa maalein 5-1.
– Tämä oli suvereeni esitys siinäkin mielessä, kun muistaa mistä tultiin. Kuopiossa olimme 90 minsaa jyrän alla eikä mikään toiminut. Painoimme kuitenkin välipäivät kovaa duunia ja se tuotti tulosta, Furuholm kertoi Turun Sanomille pelin jälkeen.
Inter on ollut todella vahva hyökkäyspelissään, varsinkin kotikentällä.
– Kyllä me ollaan paljon tehty duunia maalinteon eteen ja nyt se näyttää sujuvan hyvin. Jokainen tietää, että kun saadaan hyökkäyspeli pyörimään, niin olemme vaarallisia ja saamme luota hyviä kombinaatioita, Furuholm kertoi TS:n haastattelussa.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon