Kaksi kertaa Liigassa flopannut entinen NHL-kiekkoilija löytänyt uuden seuran

Tshekkihyökkääjä Kamil Kreps tuli aikanaan isoin odotuksin Liigan Kärppiin. Hänellä oli takanaan yli 200 NHL-ottelua, ja monet odottivat miehen dominoivan eurokentillä.
Krepsin kausi 2010-2011 Oulussa oli kuitenkin iso pettymys. 55 ottelussa mies sai kasaan tehot 14+15=29.
Hän vaihtoi kauden jälkeen maisemaa vähin äänin. Lopulta Ässät päätti kuitenkin palkata Krepsin kaudeksi 2013-2014.
Jatkuvasti loukkaantumisista kärsinyt Kreps ei auttanut porilaisia mestaruuskrapulassa vaan keräsi 39 ottelussa pisteet 5+11=16.
Viimeiset kolme kautta Kreps on viihtynyt Tshekin pääsarjan HC Oceláři Trinecin paidassa. Hokej.cz-sivusto huhuilee nyt, että mies on vaihtamassa toiseen seuraan Tshekissä, HC Zliniin. 32-vuotiaan tuplaflopin ura on siis jatkumassa edelleen.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi