Jose Mourinholle karua kritiikkiä – lue Chelsean fanien kitkerät kommentit

Mourinholla meni herne nenään, kun lääkintätiimi vei loukkaantuneen Eden Hazardin kesken lauantain Swansea-ottelun kentän sivuun ja joukkue joutui pelaamaan vajaalla. Mourinho pisti koko tiiminsä lankulle.
Chelsean fanit kävivät kuumana tapauksesta sosiaalisessa mediassa puolustaen hyllytettyjä Eva Carneiroa ja Joe Fearnia. Tässä muutama BBC:n julkaisema twiitti aiheesta:
”Mourinhon käytös lääkintäryhmäänsä kohtaan on huonoa jo parodiaksikin. Uskon monen Chelsea-fanin olevan samaa mieltä, että hänen käytöksensä meni nyt liian pitkälle.”
”Lähes jokaisessa kesän haastattelussaan Mourinho on valittanut, että lääkintätiimin on parannettava tekemistään.”
”Jotenkin tuntuu siltä, että koko jupakassa on enemmän kuin on tuotu julki. Arvaukseni: Mourinhoa ketuttaa, että he tekivät viime kaudella virhearvioita Costan takareisivaivan viime kaudella.”
“Mourinho on nyt täysin sekaisin. Hemmetin lääkintäryhmä, kun yrittävät hoitaa loukkaantunutta pelaajaa.”
”Mourinhon kohtelu Carneiroa kohtaan tuntuu tosi pahalta. Tässä on tuttu tunne siitä, että Jose on ajautumassa törmäyskurssille oman seuransa kanssa.”
“Mourinholla on aina menossa jonkin sortin sapelinkalistelua, mutta tuntuu todella haitalliselta syyttää oman seuransa arvostettua lääkintätiimiä.”
“Mourinho on jälleen kääntämässä huomion itseensä ja seura kärsii siitä . Jälleen kerran.”
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Suomalaiset kovassa maalivireessä NHL:ssä
- Teuvo Teräväisen tehot laiha lohtu
- Joel Armia Montrealin sankarina
- Juuse Saros ei pystynyt pysäyttämään Ottawaa
- Aleksander Barkov huippuvireessä – Mikael Granlund avasi pistetilinsä Dallasissa
- Roope Hintz hurjana – Coloradon suomalaiset tehokkaina
- Mikko Rantanen avasi maalitilinsä Carolinassa
- Aleksander Barkov maalasi – Jesse Puljujärvi palasi
- Dallasin suomalaiset loistivat – Miro Heikkisestä ikäviä uutisia
- Kevin Lankinen torjui Vancouverin voittoon