Jose Mourinholle karua kritiikkiä – lue Chelsean fanien kitkerät kommentit
Kuva: Getty Images
Mourinholla meni herne nenään, kun lääkintätiimi vei loukkaantuneen Eden Hazardin kesken lauantain Swansea-ottelun kentän sivuun ja joukkue joutui pelaamaan vajaalla. Mourinho pisti koko tiiminsä lankulle.
Chelsean fanit kävivät kuumana tapauksesta sosiaalisessa mediassa puolustaen hyllytettyjä Eva Carneiroa ja Joe Fearnia. Tässä muutama BBC:n julkaisema twiitti aiheesta:
”Mourinhon käytös lääkintäryhmäänsä kohtaan on huonoa jo parodiaksikin. Uskon monen Chelsea-fanin olevan samaa mieltä, että hänen käytöksensä meni nyt liian pitkälle.”
”Lähes jokaisessa kesän haastattelussaan Mourinho on valittanut, että lääkintätiimin on parannettava tekemistään.”
”Jotenkin tuntuu siltä, että koko jupakassa on enemmän kuin on tuotu julki. Arvaukseni: Mourinhoa ketuttaa, että he tekivät viime kaudella virhearvioita Costan takareisivaivan viime kaudella.”
“Mourinho on nyt täysin sekaisin. Hemmetin lääkintäryhmä, kun yrittävät hoitaa loukkaantunutta pelaajaa.”
”Mourinhon kohtelu Carneiroa kohtaan tuntuu tosi pahalta. Tässä on tuttu tunne siitä, että Jose on ajautumassa törmäyskurssille oman seuransa kanssa.”
“Mourinholla on aina menossa jonkin sortin sapelinkalistelua, mutta tuntuu todella haitalliselta syyttää oman seuransa arvostettua lääkintätiimiä.”
“Mourinho on jälleen kääntämässä huomion itseensä ja seura kärsii siitä . Jälleen kerran.”
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Uusi vapaa urheilukanava Viaplay TV aloittaa lähetykset tällä viikolla
- Erling Haalandin maalivire sai jatkoa
- Liverpool palasi voittojen tielle
- Hiihdon Suomen Cup starttasi Vuokatissa
- Viaplay Talvi starttaa Vuokatin Suomen Cupilla
- Liverpoolin tuskalle jatkoa – nyt tuli lähtöpassit cupista
- Toronto nousi voiton päähän World Seriesin voitosta
- Leevi Meriläinen loisti Ottawan maalilla
- Lando Norris nousi MM-sarjan kärkeen
- Liverpoolille jälleen tappio