John Terry jättää Chelsean tyylillä – luvassa prameat jäähyväisjuhlat
Kuva: Getty Images
35-vuotias John Terry jättää Chelsean kauden jälkeen. Ikoniksi kohonneelle topparille ei lähteen mukaan enää tarjota jatkosopimusta, mutta mies aikoo lähteä seurasta tyylillä.
John Terry nousi Chelsean edustusjoukkueeseen seuran junioreista 17-vuotiaana vuonna 1998. Hän on pelannut 482 Valioliigaottelua ja 111 Mestarien liigan kamppailua. Hän voitti Valioliigan neljästi ja Mestarien liigan kerran.
Chelsea ei ainakaan Daily Mailin tietojen mukaan ole ottanut Terryyn yhteyttä uuden sopimuksen tiimoilta. Sivusto tietääkin kertoa, että pelaaja on varannut Stamford Bridgen jäähyväisjuhliaan varten. Tapahtumapaketti, mistä tähden väitetään olevan kiinnostunut, maksaa 22 000 puntaa, eli noin 27 000 euroa.
Chelsea pelaa Valioliigan viimeisen kierroksen ottelunsa kotikentällään sunnuntaina 15.5.
LUE MYÖS:
- Oliver Kapasen tulikuuma vire jatkuu
- Sprinttihiihdoissa yllätysmestarit
- Kuopiossa saatiin uudet maastohiihdon Suomen mestarit
- Minja Korhonen upeasti toinen
- Arsenal ei onnistunut käyttämään saumaansa
- SM-hiihdot käydään viikonloppuna Kuopiossa
- Keski-Euroopan mäkiviikko päätökseen – suomalaismenestys jäi vaisuksii
- Manchester United antoi Ruben Amorimille potkut
- Jasmi Joensuu hyytyi Alpe Cermisin nousuun – Johanna Matintalo paras suomalainen
- Jasmi Joensuulle ensimmäinen voitto maailmancupissa