John Terry hehkuttaa Wayne Rooneya: “Englannin kaikkien aikojen paras!”
Kuva: Getty Images
Chelsean John Terry äityi hehkuttamaan Manchester Unitedin Wayne Rooneya Instagramissa, kun Rooneysta tuli tiistaina kaikkien aikojen eniten maaleja Englannin maajoukkueessa tehnyt pelaaja.
Englanti voitti Sveitsin 2-0 ja Rooney teki maajoukkueuransa 50. osuman ohittaen legendaarisen Bobby Charltonin maalilla. Tämä sai Chelsean miehenkin herkistymään.
– Onnea Wayne Rooney Englannin maaliennätyksestä. Minulla on ollut kunnia pelata Waynen rinnalla, ja minulle hän on Englannin kaikkien aikojen paras. Olen nähnyt läheltä hänen tekevän pallon kanssa asioita, jollaisia en ole koskaan ennen nähnyt. Hän on voittaja ja johtaja. Olen niin ylpeä nähdessäni hänet kantamassa maajoukkueen kapteeninnauhaa. Legenda, Terry runoili Instagram-tilillään.
LUE MYÖS:
- Minkkisen loistava kausi jäi ilman kruunua
- Pellegrino sanoi hyvästit – voittamalla!
- Pelicans ja Ässät vahvoilla – iso voitto HIFK:lle
- Kotimaisen jalkapallokauden ensimmäinen pytty jäi Turkuun
- Jännittäviä hetkiä NBA:ssa – tuleeko lisää joukkueita?
- Kolmien olympialaisten kävijä sanoi hyvästit
- Ja taas on herkkua tarjolla – katseet kiinnittyvät Madridiin ja Pariisiin
- Viljami Sinisalon asema vahvistuu?
- Liigan pudotuspelit alkavat – miten käy HIFK:n?
- Kotimaisen jalkapallon ensimmäinen pokaali ratkaistaan