Joel Pohjanpaloa viedään huippuseuroihin

Joel Pohjanpalon loistava viime kausi on saanut huomiota Euroopassa ja hyökkääjä onkin siirtohuhujen kohteena.
Pohjanpalolla on voimassaoleva sopimus Venezia FC:n kanssa, mutta tihkuneiden tietojen mukaan hänellä on sopimuksessaan neljän miljoonan euron ulosostopykälä. Kroatialaismedian mukaan suurseura Dinamo Zagreb on jo lähestynyt Veneziaa siirtotarjouksella.
Dinamo ei ole ainoa Pohjanpalon perässä oleva seura, sillä tiettävästi hän on myös Valioliigasta viime kaudella pudonneen Leedsin kiikarissa. Pohjanpalo on ollut myös Valioliigan West Hamin harkintalistalla.
Tuoreimpana joukkueena Pohjanpalosta kiinnostuneiden joukkoon on liittynyt hänen entinen seuransa Bayer Leverkusen. Pohjanpalo vietti Leverkusenissa vuodet 2016-22, mutta jäi seurassa vähälle vastuulle ja vietti pääosan ajasta lainalla muissa seuroissa.
Elisa Viihde Viaplay esittää kaikki Valioliigan ottelut suorina lähetyksinä. Elisa Viihde Viaplay ja V sport kanavillaan esittävät myös Championshipin ja Bundesliigan otteluita suorina lähetyksinä.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Loukkaantumiset rokottavat Huuhkajien miehistöä – Markku Kanerva valitsi miehistönsä EM-karsintaotteluihin
- Kyläseura nousi sensaatiomaisesti Veikkausliigaan – liigapomo veti tylysti maton jalkojen alta
- Kaksi Huuhkaja-legendaa viettää jäähyväisotteluaan maanantaina
- Eurooppa valtasi Ryder Cupin takaisin
- Pukki-Party sai jatkoa USA:ssa – Teemu Pukki iski jälleen
- Lukas Hradecky torjui Bayer Leverkusenin Bundesliigan piikkipaikalle
- Huuhkaja-pakki pääsi maistamaan harvinaista herkkua
- Manchester Citylle shokkitappio – ManU kyntää
- Eurooppa kiinni Ryder Cupin voitossa
- Veikkausliigajoukkueen historiallinen voittoputki poikki
- Huuhkajat tv:ssä, netissä ja radiossa – näin seuraat Suomen pelejä EM-kisoissa
- Kymmenet matkanneet Kazakstaniin kannattamaan Huuhkajia – ”Se on upea juttu”
- Huuhkajat iskee kärkiottelussa Kazakstanin kimppuun – ”Pelaavat historiansa parasta karsintaa”
- Huuhkajille jättimäisen tärkeä voitto – EM-kisat siintävät jo edessä
- Kaksi suomalaisjoukkuetta tulessa CHL:ssä torstaina
- Seiska: Tämän 25-vuotiaan parturi-kampaajan luona Jere Karalahti nykyään yöpyy – kuva
- Didier Deschamps pääsi harvinaiseen seuraan – Vasta kolmas, joka voittanut maailmanmestaruuden sekä pelaajana että valmentajana
- Rehdisti tissit tiskiin! Häkellyttävän upea golfkaunotar ihastuttaa – ”Maailman kaunein nainen”
- Veikkausliigan loppuratkaisut lähestyvät – otteluohjelmat julkaistu
- Amerikkalaisluistelija tuli ulos kaapista – ensimmäinen avoimesti homo mies edustaa USA:ta olympialaisissa