Joel Pohjanpalo: ”Saksa on vahva”

Fortuna Düsseldorfissa pelaava Huuhkajien kärkimies Joel Pohjanpalo uskoo Saksan menestykseen. Pohjanpalo vakuuttui Saksan esityksestä puolivälierässä Ranskaa vastaan.
– Saksa oli erittäin hyvä. He pelasivat tarkasti ja järkevästi. Tässä vaiheessa kilpailua tulee vähemmän maaleja ja se sopii Saksalle. Ei ole mitään syytä, miksei Saksa olisi hyvä myös jatkossa.
– Ranskalla ei ollut juurikaan sanan sijaa. Saksa pelasi niin tiiviisti, ettei Ranska saanut oikein hyviä paikkoja. Ja maalivahti Neuer hoiteli ne paikat, jotka Ranska loppujen lopuksi sai.
Tulevia välieriä Pohjanpalo odottaa mielenkiinnolla. Neljä suurta, kaksi eurooppalaista ja kaksi etelä-amerikkalaista, kohtaavat.
– Eiköhän neljä kisojen parasta joukkuetta ole tässä. Veikkaan, että kisojen kaikki jäljellä olevat ottelut tulevat olemaan tasoltaan kovia.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu
- NHL:n varaustilaisuuden varausjärjestys selvillä
- Suomalaisjoukkueiden ensimmäiset vastustajat eurokentillä selvillä
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin