Jatkoaika kritisoi Juhani Tammista – Tami vastasi: ”Kysymys Teille nuorille tökkijöille”
Kuva: Juha Tamminen
Jatkoajan toimittaja Juha Oinonen kritisoi sunnuntaina kolumnissaan kiekkomies Juhani Tammisen tapaa nostaa itsensä esiin Matti Hagmanin kuoleman yhteydessä.
Oinonen ei pitänyt tavasta, jolla Tamminen nosti Iltalehdelle antamassaan haastattelussa itsensä jalustalle samalla kun muisteli edesmennyttä Hagmania.
”Hakki oli 17, kun nousi Esa Peltosen ja minun välissä tähtitielle. Meidän käsistämme se Hakin supertähteys alkoi”, oli Tamminen todennut.
– Vuosien varrella on toki totuttu Tammisen tapaan kehua ja brändätä itseään, mutta viimeistään tässä kohtaa tuli rimanalitus, kirjoittaa Oinonen.
”Tamin” vastausta Twitterissä ei tarvinnut odottaa kuin 17 minuuttia jutun julkaisusta.
– Olin Hakin lähiystävä vuodesta 1973 , kysymys Teille nuorille tökkijöille? Mistä Te muodostatte oman käsityksenne? R.I.P # 20 JT
Kolumni - Kuolemakaan ei pysäytä “Don Tamin” omahyväisyyttä: jatkoaika.com/Kolumni/kuolem… #liiga
LUE MYÖS:
- Jo aiemmin tehokkain, nyt nousua maalitilastossa – Patrick Kane laittaa jenkkien tilastoja uusiksi
- Taas uusi kunnianosoitus legendalle – sarjan paras valmentaja!
- Hiihdon maailmancup päättyy USA:ssa – Iivo Niskasta ei nähdä
- Supertähdet dominoivat pörssiä – kolme satasen miestä
- Viimein voiton makuun – kovanaamat ulos, voitto Japaniin
- Kotkat liitävät taas – palkintokorokesija!
- Kimi Antonelli kuittasi voiton Kiinassa
- Norjalaiset ylivoimaisia kotiladullaan
- Suomalaiset muistelevat kaiholla – Kimin paalupaikalle
- Matias Maccelli tehoili, Miro Heiskanen loisti