Järkyttävä uutinen moottoriurheilumaailmasta: 39-vuotias speedway-tähti otti hengen itseltään

Speedway-maailma heräsi tiistaina surullisiin uutisiin, kun maailmalle levisi tieto 39-vuotiaan puolalaiskuljettajan Tomasz Jedrzejakin kuolemasta.
Jedrzejak löydettiin aamulla kuolleena kodistaan Puolassa. Puolalaismedian mukaan Jedrzejak teki itsemurhan. Jedrzejakin joukkuekaverina Puolassa ajanut lajin moninkertainen maailmanmestari Greg Hancock kommentoi suru-uutista ruotsalaiselle Norrtelje Tidningille.
– En tiedä, mitä muuta voisin sanoa kuin että olen shokissa ja surullinen tapahtuneesta. Pidin Jedrzejakia ystävänäni, ajatukseni ja sydämeni ovat hänen perheensä luona, Hancock kommentoi.
Jerdzrejak kilpaili monta vuotta Ruotsissa, jossa suru-uutinen otettiin järkyttyneinä vastaan.
– Tosinaan ei vaan tiedä, mitä pinnan alla tapahtuu. Olet legenda ja mahtava tyyppi. Sinua tullaan kaipaamaan, veli, Indianerna-tallin Tai Woffiden kirjoitti Twitterissä.
Lähde: Norrtelje Tidning.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Mutkaton suomalainen nettikasino
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Mikko Rantasen hirmuvireelle jatkoa – kaatoi yksin Winnipegin
- Carolina haki vierasvoiton Washingtonista
- Florida avasi toisen kierroksen tappiolla
- Oscar Piastrille kolmas peräkkäinen voitto
- McLarenit hallitsivat Miamin sprinttiä – Max Verstappenille paalupaikka
- Kimi Antonelli rysäytti sprintin paalulle Miamissa
- Chelsea teki selvää jälkeä ”suomalaisjoukkueesta”
- Eetu Luostarinen hurjasteli Floridan jatkoon
- Sebastian Aho siivitti Carolinan jatkoon
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan