Inter-koutsi kehui omiaan – erityiskehut hattutempun iskeneelle superlupaukselle

FC Inter jatkoi lauantaina vahvoja otteitaan, kun se otti neljännen peräkkäisen voittonsa. IFK Mariehamn kaatui tylysti 3-0. Turkulaisten sankari oli 20-vuotias huippulupaus Benjamin Källman, joka iski joukkueensa kaikki maalit.
Päävalmentaja John Allen oli tyytyväinen mies taiston tauottua.
– Benin ilta oli tietysti mahtava, mutta myös muu joukkue voi olla otteisiin tyytyväinen, valmentaja sanoi.
Voitto ei tullut lukemista huolimatta helpolla.
– Olimme vaikeuksissa ensimmäisellä jaksolla. IFK prässäsi ylhäältä, mitä emme odottaneet. Me olimme lopulta jopa onnekkaita, että pääsimme johtoasemassa tauolle. Heillä oli siinä mm. kaksi ylärimaa.
– Toinen jakso oli meiltä parempi. Pidimme palloa enemmän ja pystyimme pitämään joukkueen paremmin tasapainossa. Saimme myös luotua tilanteita, mistä teimme lopulta kolme upeaa maalia, iloitsi Allen.
Lähde: Interin verkkosivut
VEDONLYÖJÄ.COM
LYÖ VETOA AMMATTILAISTEN VIHJEILLÄ
- Saat ensimmäisen vihjeen ilmaiseksi koodilla “VALIOLIIGACOM“.
- Tilillesi lisätään ilmainen vihje.
- Voit ostaa lisää krediittejä koska tahansa!
- Lisää suomalaisedustusta eurocupeihin
- Valtteri Bottaksen F1-pesti varmistui
- Liverpool puristi tärkeän voiton
- Manchester United jatkaa voitoitta
- Tottenham kaatoi Manchester Cityn
- Chelsea murskaava paikalliskamppailussa
- KuPS:lle selkeä tappio Eurooppa-liigassa
- Lähde: Valtteri Bottaksen F1-sopimus varma
- Sami Välimäki ja Oliver Lindell kympin joukkoon DP World Tourissa
- Sarjanousija Leeds aloitti voitolla