Huuhkajien pelaaja sai haluamansa siirron Norjassa – ”Viime viikot ovat olleet stressaavia”

Kuva: Juha Tamminen
Huuhkajissa 10 A-maaottelua pelannut Robert Taylor jatkaa uraansa Norjan pääsarjassa Elitserienissä.
25-vuotias Taylor allekirjoitti maanantai-iltana kolmevuotisen sopimuksen SK Brannin kanssa. Taylor pelasi kaksi edellistä kautta syksyllä Elitserienistä pudonneen Tromssan riveissä. Viime kaudella hän teki 28 ottelussa neljä maalia.
Päättyneissä EM-karsinnoissa kolme minuuttia pelannut Taylor liittyi uuden seuransa mukaan Gran Canarian harjoitusleirille.
– On fantastista olla viimein täällä. Tyttöystäväni luki että Brann on minusta kiinnostunut ja halusin välittömästi siirtyä. Viime viikot ovat olleet stressaavia, mutta olen onnellinen että lopulta kaikki on hyvin, Taylor kommentoi Brannin verkkosivuilla.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Kolme suomalaista maalinteossa NHL:ssä
- Huuhkajat taipui EM-karsinta-avauksessa
- Huuhkajien miehistö Tanskaa vastaan valittu
- Huuhkajien EM-karsinnat käynnistyvät – ”Ainut tavoite on päästä kisoihin”
- Veikkausliigan supertähti sai yllättävän vastaanoton kasvattajaseuransa faneilta – ”Jäi kyllä ikuisesti mieleen”
- Dortmundista Veikkausliigaan siirtynyt pelasi supertähtien kanssa – ”Kyllä sen näki, että heillä on lahjakkuutta”
- Connor McDavid ylitti huiman rajapyykin
- Veikkausliigalegenda joutui lopettamaan vasten tahtoaan – ”Niin kuin avioliitto, niin tarvitsee kaksi, että se toimii”
- Suomalaislupaus säväytti Tallinnan maailmancupin sprintissä
- Miro Heiskanen ylsi harvinaiseen saavutukseen – Patrik Laine loistaa sentterinä
- Dortmundista Veikkausliigaan siirtynyt pelasi supertähtien kanssa – ”Kyllä sen näki, että heillä on lahjakkuutta”
- Veikkausliigalegenda joutui lopettamaan vasten tahtoaan – ”Niin kuin avioliitto, niin tarvitsee kaksi, että se toimii”
- Miro Heiskanen ylsi harvinaiseen saavutukseen – Patrik Laine loistaa sentterinä
- Suomen joukkue Salpausselälle valittu – Iivo Niskanen ja Krista Pärmäkoski mukana