Huuhkaja-tähden seurakaveri yllätyssiirrolla Manchester Unitediin?

TsSKA Moskovan hyökkääjä Ahmed Musa (kuvassa vasemmalla) on Valioliiga-jätti Manchester Unitedin tähtäimessä, väittää Sky Sports. Lähteen mukaan venäläisseura haluaa tähtipelaajastaan 18 miljoonaa puntaa (24 miljoonaa euroa).
Musan on aiemmin kerrottu kiinnostavan Valioliigan kärjessä yllättäen majailevaa Leicesteriä, mutta nyt United on siis brittitietojen mukaan lähdössä kilpailuun 23-vuotiaasta nigerialaisesta.
Musa on Unitedille tuttu pelaaja, sillä mies oli kentällä täydet minuutit, kun TsSKA kohtasi Unitedin kahdesti syksyllä Mestarien liigan alkulohkovaiheessa.
Hyökkäyksen keskustassa ja vasemmassa laidassa viihtyvä Musa on tällä kaudella paukuttanut kuusi maalia Venäjän pääsarjassa pelaamassaan 18 ottelussa. Miehen joukkuekaverina pelaa Suomen A-maajoukkueen pelintekijä Roman Eremenko.
Voita kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin 2025 Tampereelle!
-
- VIP-pakettiin sisältyy:
- otteluliput Suomen otteluun parhailta paikoilta
- korkeatasoinen ruokailu
- oma nimetty pöytä ennen ottelua, puoliajalla ja ottelun jälkeen
- majoitus Sokos Hotel Ilveksessä
- VIP-pakettiin sisältyy:
-
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon