Huuhkaja-hyökkääjä jatkaa Bundesliigassa – ”Tunnen oloni hyvin kotoisaksi”
Fredrik Jensen jatkaa Augsburgin riveissä. Jensen on solminut seuran kanssa kaksivuotisen jatkosopimuksen.
FC Futuran kasvatilla on menossa viides kausi saksalaisjoukkueen riveissä. Jensen on pelannut Augsburgin riveissä kaikki kilpailu mukaan lukien 59 ottelua. Niissä on syntynyt kuusi maalia ja seitsemän maalisyöttöä.
– Olen erittäin iloinen jatkaessani sopimusta FC Augsburgin kanssa, sillä tunnen oloni hyvin kotoisaksi täällä. Meillä on erinomainen joukkue ja mielestäni meillä on paljon potentiaalia. Nyt meidän on tehtävä kovasi töitä yhdessä saavuttaaksemme tavoitteemme ja jatkaaksemme Bundesliigassa myös tulevina vuosina, Jensen toteaa Augsburgin verkkosivuilla.
Jensen on edustanut ulkomailla myös alankomaalaista Twenteä.
Bundesliiga palasi perjantaina talvitauolta. Elisa Viihde Viaplay ja V sport kanavillaan esittävät Bundesliigan otteluita suorina lähetyksinä.
LUE MYÖS:
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Antti Aalto lensi pisteille Falunissa
- Arsenal vankisti sarjajohtoaan Valioliigassa
- Suomen joukkue Rukan maailmancupin osakilpailuun nimetty
- Las Vegasin osakilpailussa skandaali – molemmt McLarenit hylättiin
- Lando Norris paalupaikalle Las Vegasissa
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Lukko jyräsi jatkoon CHL:ssä
- Oliver Kapanen pörssikärkeen
- Anaheim-kapteenilta upeaa heittäytymistä – fani sai kuulla tulevan esikoisensa sukupuolen uskomattomalla tavalla!
- Dopingkäryt jatkuvat: Nyt kärähti keihään hopeamitalisti!
- HJK:lle massiivinen takaisku ennen Mestarien liigan elintärkeää ottelua – luottopelaajan kausi ohi!
- Huuhkajat hurjina maailmalla
- Jordanin Jäljillä: Video – suomalaispelaajalle dramaattinen tappio
- Kroppa kunnossa! Kaisa Mäkäräinen uiskentelee bikineissä – katso kuvat
- Liiga ottaa käyttöön uuden sinisen kypärän jo perjantaina – Tätä se tarkoittaa!
- Marca: Herkkä Gerard Pique purskahti itkuun ottelun jälkeen – ”Tämä on ollut kauhein kokemukseni”
- Virtanen uskoo Norjan kaatuvan – ”pystymme voittamaan”
- 12 A-maaottelun mies tekee paluun Veikkausliigaan