Huuhkaja-hyökkääjä jatkaa Bundesliigassa – ”Tunnen oloni hyvin kotoisaksi”

Fredrik Jensen jatkaa Augsburgin riveissä. Jensen on solminut seuran kanssa kaksivuotisen jatkosopimuksen.
FC Futuran kasvatilla on menossa viides kausi saksalaisjoukkueen riveissä. Jensen on pelannut Augsburgin riveissä kaikki kilpailu mukaan lukien 59 ottelua. Niissä on syntynyt kuusi maalia ja seitsemän maalisyöttöä.
– Olen erittäin iloinen jatkaessani sopimusta FC Augsburgin kanssa, sillä tunnen oloni hyvin kotoisaksi täällä. Meillä on erinomainen joukkue ja mielestäni meillä on paljon potentiaalia. Nyt meidän on tehtävä kovasi töitä yhdessä saavuttaaksemme tavoitteemme ja jatkaaksemme Bundesliigassa myös tulevina vuosina, Jensen toteaa Augsburgin verkkosivuilla.
Jensen on edustanut ulkomailla myös alankomaalaista Twenteä.
Bundesliiga palasi perjantaina talvitauolta. Elisa Viihde Viaplay ja V sport kanavillaan esittävät Bundesliigan otteluita suorina lähetyksinä.

Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 euroa käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin
- Ilves sai paikan Eurooppa-liigan karsinnoissa
- Aleksander Barkov voitti kaksi arvostettua palkintoa
- Oscar Piastri vankisti johtoaan MM-sarjassa
- Oscar Piastri paalulle
- Rallicross mukaan Viaplayn urheilutarjontaan
- Kasperi Kapanen sinetöi Edmontonin finaalipaikan
- Florida jyräsi finaaliin