Honkaluotsi tietää Lahden vahvuudet
Kuva: Getty Images
Tapiolan Honka matkaa lauantaina Lahteen, jossa hyvän syyskauden pelannut ja uuden jenkkivahvistuksen hankkinut Namika Lahti isännöi Espoolaisia.
– Namika Lahti puolustaa kaarella aggressiivisesti ja hyvällä toteutuksella. Hyökkäyspelaaminen nojaa liikkeeseen ja Wrightin korintekouhkaan. Uusi vahvistus, Kevin Tiggs, tuo joukkueeseen lisää tulivoimaa, yllätyksellisyyttä ja urheilullisuutta, Hongan päävalmentaja Tuomas Iisalo kertoo seuransa kotisivuilla.
Suurin huoli espoolaisille on tehomies Ronnie Clarkin loukkaantumiskierre. Clark on missannut viimeiset viisi ottelua eikä mies ole pelikunnossa vielä Lahteakaan vastaan.
LUE MYÖS:
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Antti Aalto lensi pisteille Falunissa
- Arsenal vankisti sarjajohtoaan Valioliigassa
- Suomen joukkue Rukan maailmancupin osakilpailuun nimetty
- Las Vegasin osakilpailussa skandaali – molemmt McLarenit hylättiin
- Lando Norris paalupaikalle Las Vegasissa
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Lukko jyräsi jatkoon CHL:ssä
- Oliver Kapanen pörssikärkeen
- Manchester United köysissä brittikenttien 53:nneksi ”parhaan” joukkueen kanssa
- Anaheim-kapteenilta upeaa heittäytymistä – fani sai kuulla tulevan esikoisensa sukupuolen uskomattomalla tavalla!
- Dopingkäryt jatkuvat: Nyt kärähti keihään hopeamitalisti!
- HJK:lle massiivinen takaisku ennen Mestarien liigan elintärkeää ottelua – luottopelaajan kausi ohi!
- Huuhkajat hurjina maailmalla
- IL: SM-liigan entiselle maalikuninkaalle tylyt lähtöpassit
- Jordanin Jäljillä: Video – suomalaispelaajalle dramaattinen tappio
- Suomalaisilla karmaiseva kauden startti
- Virtanen uskoo Norjan kaatuvan – ”pystymme voittamaan”
- 12 A-maaottelun mies tekee paluun Veikkausliigaan