Hollannin epäonnensankari murheen murtamana: ”Se sattuu niin paljon”

Huippuottelun pelannut Hollannin puolustaja Ron Vlaar oli yksi joukkueensa epäonnistujista rangaistuspotkukilpailussa. Vlaar myönsi ottelun jälkeen tappion kirpaisseen pahasti.
Vlaar pelasi erinomaisen ottelun Hollannin takalinjoilla, mutta ei ammentanut hyvästä pelistä juuri lohtua epäonnistuttuaan ensimmäisenä vetäjänä rangaistuspotkukilpailussa.
– Tiedän, että minulla oli hyvä peli, mutta lopulta seisot täällä kädet tyhjinä. Se sattuu niin paljon. Unelmamme on murskana. Olen tehnyt niin paljon päästäkseni tänne, Vlaar nieli kyyneleitä NOS:n mukaan.
Vlaarin tavoin rangaistuspotkukilpailussa epäonnistunut Wesley Sneijder oli joukkuekaverinsa kanssa samoilla linjoilla.
– En tiedä mitä sanoa nyt. Tämä sattuu. Erityisesti, kun olet yksi epäonnistujista, Sneijder manasi.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa