HJK:lle jättimenetys – ykköstähti lähtee, paljasti asian somessa ja poisti viestin hetkeä myöhemmin

Suomen mestaruuden voittanut HJK kokee ison takaiskun ensi kaudelle, kun 21 maalia Veikkausliigassa Klubille pyssyttänyt brassikärki Joao Klauss jättää seuran.
Klauss kertoi asiasta sunnuntaina Instagram-tilillään. Brassi kirjoitti sekä portugaliksi että englanniksi jättävänsä HJK:n ja jatkavansa matkaa eteenpäin. Hän poisti kuvan vain hetkeä myöhemmin.
Viesti ehdittiin tallentaa. Jos alla oleva kuva ei aukea, katso se täältä.
Veikkausliigan maalikuninkuuden tällä kaudella voittanut ja palkintokaappiinsa useita palkintoja Captains Ball -palkintogaalassa saanut Klauss, 21, saapui HJK:hon täksi kaudeksi vuoden lainasopimuksella saksalaisesta Hoffenheimista.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä