HJK sai kylmää kyytiä Tshekissä

HJK:n haaveet Mestarien liigan lohkovaiheen paikasta murenivat 0-5-tappiolla Viktoria Plzenille. Näin Tshekin mestari eteni jatkoon yhteismaalein 7-1.
HJK oli hävinnyt ensimmäisen osaottelun 1-2 ja sai loistavan paikan tasoittaa ottelupari heti ensiminuuteilla, kun David Browne petasi Bojan Radulovicille avopaikan, mutta hyökkääjän yritys meni ohi maalin.
Sen jälkeen Plzen otti pelin haltuunsa ja iski kolme maalia puoleen tuntiin ja peli oli sitä myöten selvä. Kotijoukkue kaunisteli lukemia vielä toisella puoliajalla.
HJK:n europelit jatkuvat Eurooppa-liigan karsinnoissa. Siellä HJK kohtaa slovenialaisen NK Mariborin.
Konferenssiliigassa KuPS ja SJK pelaavat omat ottelunsa torstaina. KuPS kohtaa vieraskentällä moldovalaisen Milsamin. Ensimmäinen osaottelu päättyi 2-2. SJK hävisi ensimmäisen osaottelun norjalaiselle Lilleströmille 0-1.
Voita kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin 2025 Tampereelle!
-
- VIP-pakettiin sisältyy:
- otteluliput Suomen otteluun parhailta paikoilta
- korkeatasoinen ruokailu
- oma nimetty pöytä ennen ottelua, puoliajalla ja ottelun jälkeen
- majoitus Sokos Hotel Ilveksessä
- VIP-pakettiin sisältyy:
-
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon