”Hän on kypsynyt maailman top10-hyökkääjäksi” – kenttien kauhukakara palaamassa Valioliigaan?

Mario Balotelli on pelannut Valioliigassa niin Manchester Cityssa kuin Liverpoolissakin, mutta suurimmat otsikot saarivaltakunnassa tulivat muista kuin loisto-otteista kentällä.
Balotellin ura näytti jo olevan pahassa laskusuunnassa etenkin pahasti alle odotusten menneen Liverpool-kauden jälkeen, mutta viime ja tällä kaudella Nicen riveissä Ranskan Ligue 1.ssa 27-vuotias italialainen on löytänyt vireensä uudestaan. Maaleja vajaan kahden kauden aikana on syntynyt kunnioitettavat 37. Tämän myötä kiinnostus kärkimieheen on virinnyt monella taholla.
– Mario on valmis palaamaan, hän on kypsynyt maailman top10-hyökkääjäksi. Italiassa hän on numero yksi ja hänen arvonsa on 100 miljoonaa, mutta hän on [kesällä] vapaa siirtymään ilmaiseksi ja sen myötä todellinen tarjous, Balotellin agentti Mino Raiola sanoi Daily Mailin mukaan.
– Neuvottelen useamman seuran kanssa Englannissa ja Italiassa.

Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 euroa käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin
- Ilves sai paikan Eurooppa-liigan karsinnoissa
- Aleksander Barkov voitti kaksi arvostettua palkintoa
- Oscar Piastri vankisti johtoaan MM-sarjassa
- Oscar Piastri paalulle
- Rallicross mukaan Viaplayn urheilutarjontaan
- Kasperi Kapanen sinetöi Edmontonin finaalipaikan
- Florida jyräsi finaaliin