Fernando Torres selvisi kovasta tärskystään säikähdyksellä: ”En muista mitään”
Kuva: Getty Images
Atletico Madridin hyökkääjä Fernando Torresin torstai-illan ottelu Deportivon vieraana päättyi pahannäköiseen törmäykseen vastustajan Alex Bergantinosin kanssa.
Päänsä pahan näköisesti täräyttänyt Torres kiidätettiin Riazorilta suoraan sairaalaan, jossa häntä pidettiin tarkkailussa yön yli.
Torres pääsi sairaalasta kuitenkin perjantaina, kun tutkimuksissa ei todettu pään sisäisiä tai niskavammoja.
– Kaikki on hyvin. Haluan kiittää joukkuekavereitani ja Depor-pelaajia, jotka tulivat katsomaan minua. Haluan kiittää myös kaikkia kannattajia, jotka lähettivät minulle toivotuksia sosiaalisen median kautta, Torres kertoi toimittajille AS:n mukaan.
– Näin kuvia tapahtuneesta ja minulle kerrottiin kaikki tapahtumat, sillä itse en muista mitään. Näitä sattuu jalkapallossa, mutta palaan harjoituksiin muutaman päivän päästä. Se oli iso shokki, mutta onneksi se on nyt mennyttä.
Torres jää kuitenkin joksikin aikaa viereiseen Santiago de Compostelaan, sillä lääkärit suosittelivat lentämisen välttämistä vielä.
LUE MYÖS:
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Antti Aalto lensi pisteille Falunissa
- Arsenal vankisti sarjajohtoaan Valioliigassa
- Suomen joukkue Rukan maailmancupin osakilpailuun nimetty
- Las Vegasin osakilpailussa skandaali – molemmt McLarenit hylättiin
- Lando Norris paalupaikalle Las Vegasissa
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Lukko jyräsi jatkoon CHL:ssä
- Oliver Kapanen pörssikärkeen
- Anaheim-kapteenilta upeaa heittäytymistä – fani sai kuulla tulevan esikoisensa sukupuolen uskomattomalla tavalla!
- Dopingkäryt jatkuvat: Nyt kärähti keihään hopeamitalisti!
- HJK:lle massiivinen takaisku ennen Mestarien liigan elintärkeää ottelua – luottopelaajan kausi ohi!
- Jordanin Jäljillä: Video – suomalaispelaajalle dramaattinen tappio
- Liiga ottaa käyttöön uuden sinisen kypärän jo perjantaina – Tätä se tarkoittaa!
- Marca: Herkkä Gerard Pique purskahti itkuun ottelun jälkeen – ”Tämä on ollut kauhein kokemukseni”
- Valmentaja paljasti: Manchester Unitedin kapteeni vaihtuu – ”Hän on lähdössä”
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Virtanen uskoo Norjan kaatuvan – ”pystymme voittamaan”
- 12 A-maaottelun mies tekee paluun Veikkausliigaan