Evertonin paitamainos jo neuvotteluasteella – Mike Tysonin kannabisfirma käänsi nyt katseensa Valioliigaan

Nyrkkeilylegenda Mike Tysonin omistama kannabistuoteyhtiö Swissx on ollut kiinnostunut Barcelonan kotistadionin Camp Noun nimen ostamisesta. Neuvottelut eivät tiettävästi ole juuri edenneet, sen sijaan lupaavammalta tuntuu Valioliigan Evertonin sponsorointi.
Swissx:n toimitusjohtaja Alki Davidin mukaan aloite yhteistyöhän on tullut nimenomaan Evertonin suunnasta.
– Pidämme oven auki edelleen Barcan suuntaa, mutta olemme nyt kiinni neuvotteluissa Evertonin kanssa paitamainoksesta – pääpaikasta paidan etupuolella, David kertoi Insider.comille.
– He ottivat yhteyttä minuun ja tarjosivat jo valmiita malleja, joissa on Swissx:n logo sinisellä. En ole järin innoissani siitä [väristä], mutta hyvältä se näyttää.
David sanoi sinänsä pitävänsä sinisestä väristä ja sattuman kautta yhteys Evertoniinkin löytyy.
– Kun tulin ensi kertaa Englantiin, kaikki kannattivat Manchester Unitedia ja Liverpoolia ja olivat punaisia. Minä sitä vastoin pidin sinisestä ja myös logosta, joten summamutikassa valitsin Evertonin seuraksi, jota kannatan. Tämä on tavallaan mystinen ympyrän sulkeutuminen.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi