Espanjalaismedia: Valioliigan veskaritähti ilmoitti halustaan siirtyä Real Madridiin

Espanjan liigassa vuodesta toiseen menestyvä Real Madrid on seura, joka kiinnostaa useita pelaajia – niitä parhaitakin, luonnollisesti.
Nyt seuraan siirtymisestä on kiinnostunut jälleen uusi nimekäs pelaaja. Espanjalaisen AS:n mukaan Valioliigassa pelaavan Chelsean maalivahdin Thibaut Courtoisin siirto Los Blancosiin voi olla taas askeleen lähempänä.
Courtoisin leiri on ilmoittanut Realille, että molari on hyvin kiinnostunut siirtymään joukkueeseen.
25-vuotiaan belgialaisen Courtoisin nykyinen sopimus Chelsean kanssa kattaa vielä ensi kauden. Real ei kuitenkaan välttämättä hanki Courtoisia, sillä hankintalistalla on AS:n mukaan myös Atheltic Bilbaon 23-vuotias Kepa Arrizzabagala, josta madridilaiset joutuisivat maksamaan ”vain” 20 miljoonan euron ulosostohinnan.
Voita kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin 2025 Tampereelle!
-
- VIP-pakettiin sisältyy:
- otteluliput Suomen otteluun parhailta paikoilta
- korkeatasoinen ruokailu
- oma nimetty pöytä ennen ottelua, puoliajalla ja ottelun jälkeen
- majoitus Sokos Hotel Ilveksessä
- VIP-pakettiin sisältyy:
-
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon