Espanjalaislehti: Atletico Madrid tekemässä kovan tempun sen eteen, ettei ykkösvahti vaihda maisemaa

Viimeaikaiset liikkeet maalivahtimarkkinoilla, muun muassa Allissonin siirto Liverpooliin, Kepan Chelsea-siirto ja Thibaut Courtoisin huhuttu liittyminen Real Madridiin ovat saaneet espanjalaisseura Atletico Madridin tositoimiin omalla koppariosastollaan.
Atletico on espanjalaisen AS:n mukaan tarjoamassa ykkösmaalivahdilleen Jan Oblakille jatkosopimusta, jossa molarin ulosostopykälän summaa nostetaan.
Oblakin, joka kuuluu maailman parhaisiin veskareihin, nykyisen sopimuksen ulosostosumma on 100 miljoonaa euroa.
Atletico on tarjoamassa Oblakille kesään 2023 asti ulottuvaa jatkosopimusta, jonka ulosostohinta on seuran mielestä lähempänä vahdin todellista markkina-arvoa. Summa on AS:n mukaan 250 miljoonaa euroa.
Oblak liittyi Atleticoon neljä vuotta sitten Benficasta 16 miljoonalla eurolla.
Voita kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin 2025 Tampereelle!
-
- VIP-pakettiin sisältyy:
- otteluliput Suomen otteluun parhailta paikoilta
- korkeatasoinen ruokailu
- oma nimetty pöytä ennen ottelua, puoliajalla ja ottelun jälkeen
- majoitus Sokos Hotel Ilveksessä
- VIP-pakettiin sisältyy:
-
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon