”En olisi päästänyt edes koiraani tuollaiselle kentälle” – myöhäinen kevät kiusaa Ruotsissakin

HJK:n päävalmentaja Mika Lehkosuo ei voitosta huolimatta jättänyt epäselväksi mielipidettään Maarianhaminan Wiklöf Holding Arenan kentän kunnosta viime viikonloppuna. Myöhäinen kevät vaivaa yhtä lailla myös Ruotsissa.
Allsvenskanin ottelu Siriuksen ja Häckenin välillä Studenternas IP:lla Uppsalassa keskiviikkona päättyi lukemiin 0-0. Pelaajien kommenteista päätellen ottelun olisi yhtä hyvin voinut viheltää päättyneeksi samoin numeroin jo ennen sen alkamista.
– En olisi päästänyt edes koiraani tuollaiselle kentälle… Herranjestas, twiittasi Häckenin Moestafa El Kabir.
Tukea El Kabir sai myös kotijoukkueen pelaajilta.
– Ei tuo nyt suorastaan maailman kaunein nurmimatto ollut. Se oli pelto ja peli päättyi 0-0, tosin kenttä oli hiukan parempi kuin pelkäsin. Odotin vielä isompaa katastrofia, Siriuksen Philip Haglund totesi Expressenille.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa