Brittilehti: David de Gea jäämässä sittenkin Manchester Unitediin? Jatkosopimusneuvottelut käyntiin

Maalivahti David de Gea saattaa sittenkin solmia jatkosopimuksen Manchester Unitedin kanssa. Englantilaislehti Daily Mailin mukaan de Gea ja valioliigaseura ovat aloittamassa neuvottelut uudesta kontrahdista.
Uusi diili johtaisi todennäköisesti isoon palkankorotukseen, sillä Daily Mailin mukaan de Gea haluaa palkkansa tuplasti suuremmaksi. Sen myötä hän tienaisi huimat 500 000 euroa viikossa.
Nähtäväksi jää, kirjoittaako molari lainkaan jatkopahvia, ellei United suostu hurjaan palkkatoiveeseen.
De Gealla on Unitedin kanssa sopimus vielä seuraavasta kaudesta. Jos uutta sopimusta ei siis solmita, espanjalaistähti on vuoden päästä vapaa vaihtamaan maisemaa ilmaiseksi.
De Geaa on huhuttu muun muassa kotimaansa jättiseuraan Real Madridiin, joka on ollut kiinnostunut tämän palveluksista jo viime vuodet.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Huuhkaja-pelaajan joukkue lähellä jättipaukkua FA Cupissa
- FA Cupissa jysähti melkoinen pommi – Liverpool putosi alasarjajoukkueelle
- Patrik Laineen kuiva kausi jatkui
- Sebastian Aho hurjana – Aleksander Barkov iskussa
- Teuvo Teräväinen ja Artturi Lehkonen tehokkaina
- Suomalaiset kovassa maalivireessä NHL:ssä
- Teuvo Teräväisen tehot laiha lohtu
- Joel Armia Montrealin sankarina
- Juuse Saros ei pystynyt pysäyttämään Ottawaa
- Aleksander Barkov huippuvireessä – Mikael Granlund avasi pistetilinsä Dallasissa