Bayernin puheenjohtaja paljastaa: Seura sai ManU:lta vuosi sitten ”hullun tarjouksen”

Manchester United teki viime vuonna päättömän tarjouksen Bayern Münchenin hyökkääjästä Thomas Mülleristä.
Asiasta kertoo Bayernin johtokunnan puheenjohtaja Karl-Heinz Rummenigge. Hän ei kuitenkaan paljastanut, mistä summista puhutaan.
– Saimme hullun tarjouksen Manchester Unitedilta viime vuonna. Se ei ollut tapetilla sekuntiakaan, Rummenigge kertoi Frankfurter Allgeimene Zeitungille Goalin mukaan.
Tiettävästi kaikkien aikojen rahakkain siirto tapahtui vuonna 2009, kun Cristiano Ronaldo siirtyi ManU:sta Real Madridiin huikealla 94 miljoonalla eurolla.
– Olisimme voineet varmistaa sillä maailmanennätyssumman, Rummenigge sanoi viitaten Mülleristä tarjottuun mystiseen siirtosummaan.
Müllerin huhuttiin vuosi sitten siirtyvän Unitedin paitaan ja Englantiin, mutta Bayern ei halunnut myydä tähteään, koska omien kasvattien määrä Bayernissa on tärkeä.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu