Bayern Münchenin floppi teloi maalivahdin harjoituksissa pitkälle sairauslomalle
Kuva: Getty Images
Bayern Münchenissä pahasti flopannut Michael Cuisance ei ainakaan kohentanut osakkeitaan, kun hän teloi varamaalivahti Sven Ulreichin pitkäksi aikaa sairastuvalle.
Cuisance liittyi vuonna 2019 Borussia Mönchengladbachista Bayerniin, mutta on jäänyt seurassa vähälle vastuulle. Hän oli viime kaudella Marseillessa lainalla, mutta ranskalaisseura ei käyttänyt optiota ostaa keskikenttäpelaajaa riveihinsä.
Tällä kaudella Cuisance on yrittänyt raivata tietään takaisin joukkueen pelaavaan kokoonpanoon, mutta on jäänyt vähälle vastuulle. 22-vuotiaan pelurin osakkeet tuskin paranivat, kun hän maanantain harjoituksissa loukkasi Ulreichia.
Cuisance osui Ulreichia napit edellä polveen. Ulreich jäi kentän pintaan makaamaan tuskissaan taklauksen jälkeen. Nyt häntä odottaa kahden kuukauden huili peleistä.
Viime viikolla Cuisance oli tiettävästi lyönyt Marcel Sabitzeria käteen harjoituksissa.
Bundesliigaa voi seurata Elisa Viihde Viaplay –suoratoistopalvelun sekä V sportin kanavien välityksellä.
LUE MYÖS:
- Jo aiemmin tehokkain, nyt nousua maalitilastossa – Patrick Kane laittaa jenkkien tilastoja uusiksi
- Taas uusi kunnianosoitus legendalle – sarjan paras valmentaja!
- Hiihdon maailmancup päättyy USA:ssa – Iivo Niskasta ei nähdä
- Supertähdet dominoivat pörssiä – kolme satasen miestä
- Viimein voiton makuun – kovanaamat ulos, voitto Japaniin
- Kotkat liitävät taas – palkintokorokesija!
- Kimi Antonelli kuittasi voiton Kiinassa
- Norjalaiset ylivoimaisia kotiladullaan
- Suomalaiset muistelevat kaiholla – Kimin paalupaikalle
- Matias Maccelli tehoili, Miro Heiskanen loisti