Bayern-ikoni Robben jatkamassa sittenkin: ”Arjen haluaa jatkaa, me haluamme jatkaa”

Vuodesta 2009 saakka Bayern Münchenissä pelanneen Arjen Robbenin jatkolla on spekuloitu pitkin syksyä, mutta nyt jatko näyttää hyvin todennäköiseltä.
Robben on kärsinyt osansa loukkaantumisista ja yleisesti on arvuuteltu hollantilaislaiturin ajan Bayernissa olevan päättymässä. Nykyinen sopimus umpeutuu kesällä, mutta nyt näyttää vahvasti siltä, että jatkoa seuraa.
– Juuri nyt ei tapahdu mitään. Olemme kuitenkin periaatteessa sopineet kaikesta, vähintäänkin olemme hyvin lähellä. Jatkosopimukselle on hyvä pohja, Bayern-legenda ja seuran hallituksen puheenjohtaja Karl-Heinz Rummenigge sanoi BILDille.
Sopimus merkitsisi Robbenille jo neljättä perättäistä sopimusta Bayernin kanssa.
– Olen käynyt isän [Robbenin isä ja neuvonantaja Hans] kanssa hyviä keskusteluja. Arjen haluaa jatkaa Bayernissa, me haluamme jatkaa. Uskon että jo tammikuussa voimme ilmoittaa jatkosopimuksesta.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Sarjanousija Leeds aloitti voitolla
- Arsenal kaatoi Manchester Unitedin
- Manchester City aloitti kauden vakuuttavasti
- Valioliigakausi alkoi Liverpoolin voitolla
- KuPS eteni jatkoon Eurooppa-liigan karsinnoissa
- Valioliiga starttaa perjantaina – tässä avauskierroksen ottelut
- Viaplay vahvistaa urheilubrändiään – kotimaiset urheilukanavat nyt yhtenäisen Viaplay-nimen alla
- Viaplayn uusi dokumenttisarja Sport vs Money sukeltaa jalkapallobisneksen syövereihin
- Crystal Palace kaatoi Liverpoolin Community Shieldin ottelussa
- Oliver Lindell uran parhaaseen saavutukseen golfin DP World Tourilla