Arsene Wenger ei suostu syyttämään Peter Cechiä shokkitappiosta

Arsenalin manageri Arsene Wenger oli pettynyt joukkueensa hävittyä Valioliigan avauksessa kotonaan West Hamille. Pahasti tyrinyt maalivahti Peter Cech ei saanut managerilta pyyhkeitä.
– En nähnyt tänään kovin monta vakuuttavaa suoritusta omilta pelaajiltani, joten en lähde yksilöimään ketään, kiersi Wenger toimittajien kysymyksen Cechin heikosta peliesityksestä.
– Olimme liian hermostuneita ja pelasimme liian hätäisesti. Emme kunnioittaneet pelin perusteita, yritimme liian nopeasti nousta hyökkäyksiin.
– Tämä oli huono startti ja rakensimme itsellemme vuoren kiivettäväksi. Nyt meidän on pakko päästä nopeasti raiteillemme, kokenut ranskalaisluotsi sanoi.
Seuraavaksi Arsenal kohtaa Valioliigassa Crystal Palacen vieraissa ja Liverpoolin kotonaan.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä