Alexis Sanchezin jättitienestit ongelma Manchester Unitedille

Alexis Sanchez on Manchester Unitedin parhaiten palkattu pelaaja. Chileläinen nettoaa huimat 400 000 puntaa viikossa ja saa 75 000 puntaa jokaisesta esiintymisestään kentällä.
Jättitulot ovat kostautumassa Man Unitedille, kertoo Mirror. Seura haluaa tehdä jatkosopimukset ykkösmaalivahtinsa David de Gean ja huippuvireisen ranskalaisen Anthony Martialin kanssa, mutta osapuolet eivät pääse sopuun erimielisyyksien takia. Pelaajat vaativat uusiin kontrahteihinsa isompaa palkkaa. Molemmat viittaavat Mirrorin mukaan keskusteluissa Sanchezin jättitiliin.
De Gean on ilmoitettu haluavan tililleen 300 000 puntaa viikossa, kun taas Martialille kelpaa reilut 140 000 puntaa viikossa.
Rahakkaat jatkosopimukset saattavat olla Unitedin ainoa mahdollisuus pitää de Gea ja Martial joukkueessa, sillä molempien sopimukset päättyvät tähän kauteen. Ensi kaudesta molemmilla on optio.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä