Aleksi Valavuori reagoi Vuoden Urheilijan valintaan: ”Jumalauta…”
Someguru ja urheilun monitoimimies Aleksi Valavuori on herättänyt viime aikoina paljon keskustelua koskien Vuoden Urheilijan valintaa.
Valavuori on esittänyt parannusehdotuksia ja kärkkäitä mielipiteitä. Urheilugaalan päätös oli kuitenkin Valavuoren mieleen – tai ainakin hänen linjoillaan.
Mies kertoo näet Twitter-tilillään olleensa samoilla linjoilla Urheilutoimittajain liiton kanssa Vuoden Urheilija -äänestyksen kärkikolmikon suhteen.
– Jumalauta. Urheilutoimittajilla sama kärkikolmikko kuin minulla. Oppivat näemmä nekin joskus! Katsotaan vielä järjestys. Omani alla. 1. Niskanen 2. Markkanen 3. Kontinen, kirjoitti Valavuori.
Jumalauta. Urheilutoimittajilla sama kärkikolmikko kuin minulla. Oppivat näemmä nekin joskus! Katsotaan vielä järjestys. Omani alla.
1. Niskanen
2. Markkanen
3. Kontinen
#Urheilugaala
1. Niskanen
2. Markkanen
3. Kontinen
#Urheilugaala
LUE MYÖS:
- Leijonille lottovoitto
- Ilves voitti Tapparan – perjantaina jyrähtää Kouvolassa
- Kahdeksan pelaajaa ”Club sadassa”
- Mestarien liigan välieräjoukkueet selvillä
- Otto Virtanen suuren äärellä – turpiin tuli, mutta ei hävettävää
- Takaisku – yksi vetonaula poissa
- Nouseeko Barcelona? Miten käy Liverpoolin?
- Nikola Jokicilta jälleen uskomaton kausi
- SaiPa järjesti kiekkofaneille unelman – Tampereen paikallinen välierissä
- City hoiteli leiviskänsä, ensi viikonloppuna megaottelu