Aleksi Valavuori reagoi Vuoden Urheilijan valintaan: ”Jumalauta…”
Someguru ja urheilun monitoimimies Aleksi Valavuori on herättänyt viime aikoina paljon keskustelua koskien Vuoden Urheilijan valintaa.
Valavuori on esittänyt parannusehdotuksia ja kärkkäitä mielipiteitä. Urheilugaalan päätös oli kuitenkin Valavuoren mieleen – tai ainakin hänen linjoillaan.
Mies kertoo näet Twitter-tilillään olleensa samoilla linjoilla Urheilutoimittajain liiton kanssa Vuoden Urheilija -äänestyksen kärkikolmikon suhteen.
– Jumalauta. Urheilutoimittajilla sama kärkikolmikko kuin minulla. Oppivat näemmä nekin joskus! Katsotaan vielä järjestys. Omani alla. 1. Niskanen 2. Markkanen 3. Kontinen, kirjoitti Valavuori.
Jumalauta. Urheilutoimittajilla sama kärkikolmikko kuin minulla. Oppivat näemmä nekin joskus! Katsotaan vielä järjestys. Omani alla.
1. Niskanen
2. Markkanen
3. Kontinen
#Urheilugaala
1. Niskanen
2. Markkanen
3. Kontinen
#Urheilugaala
LUE MYÖS:
- Mäkihypyn ja yhdistetyn joukkueet maailmancupeihin valittu
- Yllätysnimet parhaina suomalaisina Davosissa
- Jasmi Joensuu paras suomalainen sprintissä – miehet kaukana kärjestä
- Suomen parisprinttijoukkueet jäivät ilman palkintopallisijoja
- Viaplay esittää hiihdon maailmancupin Davosissa ja Tour de Skiin Toblachissa
- Viaplay tuo Itävallan FIS-kisat takaisin Suomen ruuduille – talviurheilun superkausi jatkuu
- Mikko Rantanen hurjassa vireessä
- Suomen joukkue Davosin maailmancupiin nimetty
- Lando Norris F1-mestari – Max Verstappenin kiri jäi vajaaksi
- Max Verstappen paalupaikalta F1-kauden päätökseen